mega888 czerwiec | 2013 | ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

2013 – Rok Żołnierzy Wyklętych z honorowym patronatem Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Pani Ewy Kopacz!

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania 2013 – Rok Żołnierzy Wyklętych z honorowym patronatem Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Pani Ewy Kopacz! została wyłączona

Z przyjemnością informujemy, że przygotowany przez Fundację Niepodległości Rok Żołnierzy Wyklętych otrzymał patronat honorowy Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Ewy Kopacz.

Cieszy nas, że najwyższe władze kraju wspierają ideę przywrócenia „Niezłomnym” ich honoru i miejsca w historii Polski!

2013.06.10 Patronat honorowy Marszałka Sejmu RP

Mural w Kaliszu w wykonaniu harcerzy z kaliskiego Hufca ZHP

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania Mural w Kaliszu w wykonaniu harcerzy z kaliskiego Hufca ZHP została wyłączona

Z inicjatywy Komendy Hufca ZHP w Kaliszu na ścianie siedziby hufca przy ul. Legionów wykonany został mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Graffiti wykonane zostało we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kaliscy Patrioci”, którego członkowie są jego autorami.

Jest to jedna z form, jaką zarówno harcerze kaliscy, jak i członkowie działającego od niedawna oficjalnie stowarzyszenia uczcili  kolejny raz „ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2013”

Mural w Kaliszu

Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystawa w Gimnazjum Nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystawa w Gimnazjum Nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie została wyłączona

Na szkolnym korytarzu naszego gimnazjum pojawiła się szczególna wystawa. Biogramy i fotografie:16 sylwetek bohaterów, którzy złożyli swoje życie w ofierze Polsce. Ojczyzna winna jest im pamięć. Patrząc na fotografie, możemy zamyślić się nad tragicznym losem herosów naszej historii. Za udostępnione materiały, m. in. publikację „WYKLĘCI” Podziemie zbrojne 1944–1963, dziękujemy Fundacji Niepodległości.

Strona Gimnazjum: Kliknij tutaj

Zobacz zdjęcia z wystawy: galeria

KONKURS FILMOWY „ Młodzi dla historii”

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania KONKURS FILMOWY „ Młodzi dla historii” została wyłączona

Jesteś uczniem lub studentem? Lubisz historię? Chciałabyś spróbować swoich sił w roli scenarzysty i reżysera? Jeżeli na każde z tych pytań odpowiedziałeś na TAK to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję.

Wszystkich zapaleńców, którzy kochają historię i nie mogą żyć bez swojego telefonu lub podręcznej kamery zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE FILMOWYM „ Młodzi dla historii”, który organizujemy już III raz w ramach kolejnego V Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. Festiwal NNW odbędzie się w dniach 19-21.09.13 w Gdyni.

Każdy z Was ma szansę zostać laureatem naszego konkursu i zdobyć prestiżową statuetkę „Anioła Wolności”. W ubiegłym roku laureatami naszego konkursu zostali młodzi Polacy mieszkający w Niemczech. Dołącz do nich! Przyjedź na galę festiwalu w Gdyni! Zostań laureatem naszego Festiwalu!

Recepta na sukces jest prosta! Rozejrzyj się wśród swoich najbliższych lub przyjaciół – może ktoś z Twojej rodziny lub ktoś z rodziny Twoich znajomych ma do opowiedzenia historię sprzed lat (brał udział w walkach z komunistami, był w solidarnościowej opozycji) a Ty teraz możesz tę opowieść uwiecznić i podzielić się nią z całym światem. Film możesz zrealizować sam lub z gronem Twoich znajomych.

Masz czas do końca lipca 2013 na zrealizowanie swego filmu i dostarczenie go do nas!

Szczegóły dotyczące konkursu „Młodzi dla historii” znajdziesz na stronie Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” oraz na profilach FB: Rok Żołnierzy Wyklętych i Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” .

 

Copyright ©2013 Fundacja Niepodległości : : : strona internetowa: freshartmedia.pl