mega888 AKTUALNOŚCI | ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Premiera „Wilcząt”

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania Premiera „Wilcząt” została wyłączona

Serdecznie zapraszamy na premierę kontynuacji książki „Wilczęta”.
Spotkanie odbędzie się we czwartek 26 marca 2015 w Muzeum AK w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12.

Wstęp na premierę wolny!

Link do wydarzenia na facebook

unnamed

„Oddaję Wam głos bezimienni” – spotkanie z Przemysławem Dakowiczem

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania „Oddaję Wam głos bezimienni” – spotkanie z Przemysławem Dakowiczem została wyłączona

Fundacja im. M. Mochnackiego serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z jednym z najzdolniejszych poetów młodego pokolenia – Przemysławem Dakowiczem. Spotkanie poprowadzi dr hab. Maciej Urbanowski – krytyk literacki, historyk literatury polskiej, kierownik Katedry Krytyki Współczesnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2015 roku o godz. 18.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (sala nr 53) przy ul. Rajskiej 1.

Przemysław Dakowicz, – polski poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury; adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Autor kilku wydanych tomików poezji: „Süßmayr, śmierć i miłość”, „Albo-albo”, „Place zabaw ostatecznych”, „Teoria wiersza polskiego”, „Łączka”, „Boże klauny”. Za swoją twórczość został uhonorowany m.in Nagrodą poetycką im. ks. Jana Twardowskiego – za tom „Łączka”, Nagrodą poetycką ORFEUSZ im. I.K. Gałczyńskiego – za tom „Teoria wiersza polskiego”.

Serdecznie zapraszamy na dołączanie do wydarzenia na Facebooku: facebook.com

Do zobaczenia 15 stycznia!

O Ince, która zachowała się jak trzeba

Opublikowano przez Redaktor - w Aktualności - Możliwość komentowania O Ince, która zachowała się jak trzeba została wyłączona

Mądra opowieść o Danusi, która jako młoda dziewczyna musiała dokonać trudnego wyboru: zachować życie czy być wierną prawdzie i miłości do ojczyzny. Wpleciona w czas wojny oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej, prawdziwa historia sanitariuszki „Inki”. Książka, mimo trudnego tematu, napisana jest z właściwą dla literatury dziecięcej delikatnością i prostotą. Jednocześnie zawiera przekaz dotyczący unikalnych wartości: prawdy, patriotyzmu czy bycia pomocnym bez oceniania postawy innych. Książkę wzbogacają kolorowe ilustracje.

„O Ince, która zachowała się jak trzeba” to książka dla dzieci. Oparta na faktach, kolorowo ilustrowana i żywo opowiedziana historia Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Autorem jest Anna Niedziela- Strobel. Ksiązżkę wydała Fundacja Niepodległości.

Copyright ©2013 Fundacja Niepodległości : : : strona internetowa: freshartmedia.pl