mega888 Wydawnictwa | ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
 • Książka

  Wykleci_ksiazka_ikonaCzęścią Roku Żołnierzy Wyklętych jest ogólnopolska kampania promocyjna książki „Wyklęci. Podziemie zbrojne 1944-1963” wydanej przez Fundację Niepodległości i Wydawnictwo KARTA, przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej.

  To unikatowy zapis bolesnej i złożonej historii dwudziestoletniej walki polskiego podziemia o wolną, wymarzoną Ojczyznę.

  Opowieść jest montażem dramatycznych relacji partyzantów i naocznych świadków tamtych wydarzeń oraz komunikatów, odezw, rozkazów, a także w większości niepublikowanej korespondencji zarówno lokalnych przedstawicieli UB z Centralą, jak i samego Ławrientija Berii ze Stalinem.

  Książka opatrzona została bogatym materiałem ikonograficznym.

  Od marca książka jest dostępna w sieci księgarń w całej Polsce.

  Zobacz fragmenty książki

 • Film

  W ramach dokumentacji Roku Żołnierzy Wyklętych powstaje dokument filmowy zrealizowany przez firmę Awangarda Media Group podsumowujący działania całej kampanii. Znajdą się w nim relacje z trasy koncertowej Panien Wyklętych w całej Polsce, promocji książkowych, plenerowych wystaw biogramów oraz działań edukacyjnych. Film pojawi się na antenie TVP pod koniec roku. O jego premierze poinformujemy na naszej stronie.

 • Gra

  BW_graBohaterowie Wyklęci. Gra karciana.

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy
  „Wilki”, Zbigniew Herbert

  Latem 1944 r. Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, czyli nielegalna władza wykonawcza w Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiona przez Józefa Stalina, przywódcę Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, wydał dyrektywę “O rozwiązaniu tajnych organizacji wojskowych na terenach wyzwolonych”. Tym samym Polskie Państwo Podziemne, reprezentacja legalnych władz Rzeczypospolitej, a w nim największe organizacje wojskowe, czyli Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne, zostały narażone na represje ze strony nowo powstałej władzy komunistycznej, która sukcesywnie przejmowała kontrole nad Polską.

   

  Dowiedz się więcej

   

 • Płyta

  Panny_Wyklete_CDJednym z głównych elementów Roku Żołnierzy Wyklętych jest przygotowanie i promocja płyty Panny Wyklęte, której wydawcą jest Fundacja Niepodległości.

  Panny Wyklęte to projekt Fundacji Niepodległości we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i zespołem Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową, m.in.: Halinę Mlynkovą, Katarzynę Groniec, Paulinę Przybysz, Marikę, Lilu, Monę.

  Płyta inspirowana jest losem kobiet Wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

  Płycie towarzyszyć będzie ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem czołowych wokalistek.

  Zapraszamy do odsłuchania utworów wydanych na singlu z płyty “Panny Wyklęte”:

  Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers “Jedna chwila”

  Marcelina & Maleo Reggae Rockers “On nie zapomni”

  Marika & Maleo Reggae Rockers “Modlitwa dziewczyńska”

   

Komentarze są zamknięte

Copyright ©2013 Fundacja Niepodległości : : : strona internetowa: freshartmedia.pl