BW_gra

Bohaterowie Wyklęci. Gra karciana.

Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
„Wilki”, Zbigniew Herbert

Gra karciana „Bohaterowie Wyklęci” najnowszy projekt w ramach Roku Żołnierzy Wyklętych Fundacji Niepodległości. Jego celem jest w sposób przyjemny i przystępny zainteresować młode pokolenie Polaków historią swojej Ojczyzny i losami tych, którzy o jej wolność walczyli.

[ss_addtocart pid=1080]

 

Latem 1944 r. Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, czyli nielegalna władza wykonawcza w Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiona przez Józefa Stalina, przywódcę Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, wydał dyrektywę “O rozwiązaniu tajnych organizacji wojskowych na terenach wyzwolonych”. Tym samym Polskie Państwo Podziemne, reprezentacja legalnych władz Rzeczypospolitej, a w nim największe organizacje wojskowe, czyli Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne, zostały narażone na represje ze strony nowo powstałej władzy komunistycznej, która sukcesywnie przejmowała kontrole nad Polską.

Kilka miesięcy po ogłoszeniu tej dyrektywy gen. Leopold Okulicki, ps. Niedźwiadek, ostatni dowódca Armii Krajowej, wydał rozkaz o rozwiązaniu tej organizacji i zwolnił żołnierzy z przysięgi. Inne oddziały zbrojne nadal podejmowały walkę z radzieckim okupantem. Stań na czele takiego oddziału i walcz o “Wolną, Niepodległą, Szczęśliwą Polskę!”

Autorzy gry: Adam Kwapiński, Michał Sieńko
Ilustracje: Iga W. Grygiel, Radosław Jaszczuk, Ilona Sopuch
Wydawca: Fundacja Niepodległości, Fabryka Gier Historycznych

Długość gry: 30-60 minut
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 10+

Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy. Ale my nie! Zagraj i wciel się w dowódcę oddziału walczącego z Władzą Ludową i nie pozwól, aby fala komunizmu rozniosła się po Polsce. Aby to zrobić, będziesz musiał realizować tajne rozkazy, rozbijać wrogie jednostki i napadać na pociągi Urzędu Bezpieczeństwa!

„Bohaterowie Wyklęci” to karcianka prosta i szybka, lecz dająca wiele możliwości i dróg do zwycięstwa. Spróbuj wejść w świat polskiego podziemia, a na pewno się nie zawiedziesz!

„Bohaterowie Wyklęci” to wspaniały prezent dla wszystkich miłośników gier planszowych i historii. W grze przedstawione są autentyczne wydarzenia (np. rozbicie więzienia św. Michała w Krakowie) i osoby (rtm. Witold Pilecki czy Hieronim Dekutowski ps. Zapora). Grając w „Bohaterów Wyklętych” wcielisz się w dowódcę oddziału i będziesz kierował akcjami zbrojnymi przeciwko Władzy Ludowej. Tylko od Ciebie będzie zależało, czy uchronisz Polskę od plagi komunizmu!

Gra karciana „Bohaterowie Wyklęci” najnowszy projekt w ramach Roku Żołnierzy Wyklętych Fundacji Niepodległości. Jego celem jest w sposób przyjemny i przystępny zainteresować młode pokolenie Polaków historią swojej Ojczyzny i losami tych, którzy o jej wolność walczyli.

Paczka pocztowa ekonomiczna11 zł
Przesyłka kurierska14 zł
Paczka pocztowa priorytetowa14 zł

Odbiór osobisty w siedzibie Fundacji bez kosztów

Komentarze są zamknięte

Copyright ©2013 Fundacja Niepodległości : : : strona internetowa: freshartmedia.pl